Plener w Jedwabnem zakończony.

Plon 7 dni tworzenia zaprezentowali twórcy w niedzielę 4.08.2019 przed Miejsko Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jedwabnem. Było sporo gości z miasteczka.

Było przyjemnie!

Twórcom gratulujemy a Gości zapraszamy na wernisaż w dniu 6 października 2019 w MGOK w Jedwabnem.

Plener w Jedwabnem

Podczas pleneru uczestnicy mają opiekę merytoryczną profesjonalisty – przekazuje wiedzę na temat technik, odpowiednich materiałów, jest też możliwość konsultacji indywidualnych.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii z Pleneru.

Plon 7 dni tworzenia zaprezentowali twórcy w niedzielę 4.08.2019 przed Miejsko Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jedwabnem. Było sporo gości z miasteczka.

 

Gimnastyka – ABC Zdrowego Seniora Łomża

W Domu Seniora zajęcia odbywają się regularnie. Trwają przygotowania do występu podczas Seniorady na Starym Rynku w dniu 12.09.2019.

IMG_2242

 

W każdy wtorek i czwartek Seniorzy pracują nad swoją kondycją fizyczną. W Domu Seniora ul. Mickiewicza 4 (godz. 10.00)  odbywają się zajęcia z trenerką.

Zapraszamy Seniorów!

Fitness Mózgu w Łomży

 

 

22 maja 2019 o godzinie 11 w Klubie Seniora wystartował warsztat fitness mózgu.

Zebrała się 15 osobowa grupa Seniorów, było ciekawie i wesoło.

24 maja odbyły się zajęcia  w Domku Pastora.

 

Kolejne zajęcia odbyły się 29 maja w Klubie Seniora.

 

 

 

5 czerwca w Klubie Seniora i 7 czerwca w Domku Pastora łomzyńscy Seniorzy nadal pracowali nad kondycją umysłu.

12 czerwca 2019 – Klub Seniora w Łomży

14 czerwca 2019 – Domek Pastora w Łomży

19 czerwca 2019 – Klub Seniora w Łomży – duże zainteresowanie (2 grupy)

28 czerwca 2019 – godz. 11.00 – Domek Pastora w Łomży.

5 lipca 2019 – Domek Pastora w Łomży

Podczas zajęć Fitnessu Umysłu Seniorów w Łomży, zorganizowanych w ramach projektu ABC Zdrowego Seniora, przeprowadzono szereg aktywności mających na celu usprawnienie funkcjonowania dojrzałego umysłu i zmotywowanie do pracy nad jego kondycją.

Na każdych zajęciach wykorzystywano elementy neurobiku. Uczestnicy zajęć, między innymi, przechodzili labirynty w lustrzanym odbiciu, pracowali z zamkniętymi oczami, używali drugiej, niedominującej ręki do pisania, czyli doświadczali aktywności nowych, ciekawych, zabawnych, stresujących, czasami niekomfortowych – wszystko po to, aby wywołać emocje i zaktywizować mózg do pracy.

Seniorzy uczyli się trenować pamięć poprzez wykorzystanie wybranych mnemotechnik – metody skojarzeń i pokoju rzymskiego i słów zastępczych. Zapamiętywali między innymi twarze, nazwiska, słówka z języka angielskiego i hiszpańskiego, miasta w Polsce i listy zakupów.

Zwracano także uwagę na poprawę koncentracji i uważności uczestników zajęć. Wykorzystane pomoce w postaci kart, kostek, piłeczek do żonglowania i kart pracy pomogły w wyciszeniu, uspokojeniu, nastawieniu na dokładne wykonanie zadania. Seniorzy poznali też ćwiczenia oddechowe i ruchy ciała synchronizujących obie półkule mózgowe.

Uzupełnieniem zajęć były ćwiczenia kreatywne, które finalnie zawsze wprawiały w dobry nastrój i podnosiły wiarę we własne możliwości.

Seniorzy otrzymali zestaw ćwiczeń usprawniających umysł, możliwych do wykonania przez każdego w sytuacjach dnia codziennego i przekonali się, iż praca nad kondycją własnego mózgu przynosi nie tylko wymierne efekty, ale też wiele radości i pewności siebie.

Nowogród-ćwiczenia umysłu

29 czerwca 2019 – kolejne zajęcia w Nowogrodzie.

 

 

8 czerwca 2019 – piękna pogoda, klimatyczna altana w ogrodzie jednej z uczestniczek i Seniorzy ćwiczący swoje „komputery”. Był to dowód na to, że są elastyczni, wychodzą poza schematy. Pomimo przeszkód (nieczynny Dom Kultury) zajęcia odbyły sie i to w SUUUUUPER scenerii. Były Sałatki literowe, Karty Grabowskiego, szewc i inne „zabawy”….

 

.