Prawda czy fałsz

Fundacja Czas Lokalny  dzięki współpracy z TechSoup Europe realizuje projekt „Prawda czy fałsz”

Zadanie polega na realizacji szkolenia/warsztatów krytycznego podejścia do treści zamieszczanych w internecie – informacji, reklam, postów w mediach społecznościowych – w środowisku osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim.

Celem inicjatywy jest wyposażenie uczestników warsztatów w podstawową wiedzę na poniższe tematy:
1.Jak funkcjonują media społecznościowe i jakie zachowania w internecie są zagrożeniem dla innych. Kiedy przekracza się prywatność. Czego
nie należy/nie wolno umieszczać w sieci.
2. Jak czytać wiadomości. Co jest ważne, a co nie. Co jest prawdą a co fałszem.
3.. Zwrócenie uwagi opiekunów tej grupy na zagrożenia i negatywne konsekwencje nieświadomego korzystania z informacji.

Dzięki realizacji tego zadania dotarliśmy z praktycznymi informacjami dotyczącymi odróżniania treści prawdziwych od fałszywych do uczniów Zespołu Szkół Specjalnych.

http://zsslomza.witrynaszkolna.pl/strona=rok_szkolny_202021_33

Bardzo cieszymy się, że zadanie przyniosło oczekiwaną zmianę. Według danych z przeprowadzonej ankiety,  60 procent uczestników zwiększyła
swoją wiedzę na temat możliwych manipulacji treściami w internecie, 70 procent  bardziej krytycznie podchodzi do tego, co znajduje w mediach. Przykładowe „dziwne” wg uczestników treści.

Otwarcie wystawy poplenerowej

W dniu 16 lipca 2020 o godzinie 13.00 w ogródku Domku Pastora w Łomży spotkali się uczestnicy projektu „Bliskie spotkanie z przyrodą – amatorski gościnny plener nad Narwią” oraz zaproszeni goście.

Była to okazja do zaprezentowania owoców ich tygodniowego tworzenia. Powstało 39 pięknych prac, uczestnicy byli szczęśliwi i usatysfakcjonowani, a goście i organizatorzy dumni i szczęśliwi. Brawo!!

Projekt „Bliskie spotkanie z przyrodą – amatorski gościnny plener malarski nad Narwią” jest sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 w ramach FIO Podlaskie Lokalnie.

„W krainie Narwi”

W poniedziałek 6 lipca 2020 roku w ogródku Domku Pastora grupa 13 artystów amatorów spotkała się i rozpoczął się Plener – temat: „W krainie Narwi” Uczestnicy otrzymali po 3 podobrazia malarskie, materiały plastyczne i informację o projekcie. Ponadto mają wsparcie profesjonalisty.

Projekt „Bliskie spotkanie z przyrodą – amatorski gościnny plener malarski nad Narwią” jest sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 w ramach FIO Podlaskie Lokalnie. Organizuje go grupa nieformalna pod patronatem Fundacji Czas Lokalny.

Powstają prace promujące nasz region. Można będzie je zobaczyć na wystawie poplenerowej – 16 lipca 2020 roku godzina 13.00 Ogródek Domku Pastora – wernisaż. Zapraszamy!

Plener – „Bliskie spotkanie z przyrodą…”

Informujemy, że lista uczestników na Plener jest zamknięta. Dziękujemy za duże zainteresowanie i życzymy miłych wrażeń!

Plener planowany jest w okresie 06.07.-12.07.2020 – w terenie nad Narwią. Miejsca spotkań to Łomża, ul. Krzywe koło 1 – Centrum Aktywności Turystycznej i kulturalnej Domek Pastora lub Siemień Nadrzeczny 19 B, 18-400 Łomża (w zależności od sytuacji związanej z epidemią).

„Bliskie spotkanie z przyrodą”

 

 

 

 

Bliskie spotkanie z przyrodą – amatorski gościnny plener malarski nad Narwią” – to projekt realizowany przez Grupę Nieformalną pod patronatem Fundacji Czas Lokalny.

Zadanie jest realizowane w ramach projektu „Podlaskie Lokalnie” sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

W dniach 06.07.-12.07.2020 odbędzie się  plener malarski dla mieszkańców regionu. Podczas pleneru przed sztalugami stanie 12 malarzy w różnym wieku. Każdy z uczestników otrzyma od nas komplet materiałów do pracy, wsparcie merytoryczne, częściowe wyżywienie. Przez siedem dni artyści (amatorzy) będą mieli okazję do: • wymiany doświadczeń; • spokojnej pracy twórczej pod okiem, artysty plastyka • poznania technik malarskich. Efekt pracy zostanie zaprezentowany na wystawie po projektowej w Domku Pastora.

Miejsce: Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora lub inne (w zależności od sytuacji zagrożenia epidemiologicznego)

Zapisy i szczegóły – Magda Włodkowska tel. 606492025.

 

 

 

Wernisaż wystawy poplenerowej Jedwabne 2019

6 października 2019 roku o godzinie 13.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem rozpoczęło się uroczyste otwarcie wystawy poplenerowej. Zgromadzili się uczestnicy pleneru, zaproszeni goście (m.in. władze Gminy Jedwabne) oraz organizatorzy. Była to okazja do zaprezentowania twórców i ich prac. Każdy z nich otrzymał indywidualne podziękowania oraz pamiątkowe katalogi.

Po obejrzeniu plonu Pleneru pod tytułem „Odkrywamy Siebie” zaprosiliśmy zebranych na słodki poczęstunek.

Wystawę można oglądać w MGOK Jedwabne przez miesiąc tj. do 6.11.2019 roku.

Zapraszamy!

Plener w Jedwabnem zakończony.

Plon 7 dni tworzenia zaprezentowali twórcy w niedzielę 4.08.2019 przed Miejsko Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jedwabnem. Było sporo gości z miasteczka.

Było przyjemnie!

Twórcom gratulujemy a Gości zapraszamy na wernisaż w dniu 6 października 2019 w MGOK w Jedwabnem.

Plener w Jedwabnem

Podczas pleneru uczestnicy mają opiekę merytoryczną profesjonalisty – przekazuje wiedzę na temat technik, odpowiednich materiałów, jest też możliwość konsultacji indywidualnych.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii z Pleneru.

Plon 7 dni tworzenia zaprezentowali twórcy w niedzielę 4.08.2019 przed Miejsko Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jedwabnem. Było sporo gości z miasteczka.

 

Plener malarski – Jedwabne 2019

W 2019 roku przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem zorganizujemy plener malarski. Przez okres 10 lat plener był organizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem. W 2019 roku Fundacja otrzymała dofinansowanie ze środków Województwa Podlaskiego w wysokości 7000,00 zł; całkowity koszt zadania to 9600,00 zł w tym 2000,00 zł to środki przyznane przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem, wkład osobowy 600,00 zł.

Termin pleneru: 29.07.2019 -004.08.2019.

Podczas pleneru przed sztalugami stanie 20 malarzy w różnym wieku, każdy z uczestników otrzyma o nas komplet materiałów do pracy, wsparcie merytoryczne, wyżywienie i nocleg. Przez siedem dni pleneru artyści będą mieli okazję do: • wymiany doświadczeń; • spokojnej pracy twórczej pod okiem, artysty plastyka- zapoznania się z tradycją malarstwa. • poznania technik malarskich • poznania metody pracy z różnymi grupami wiekowymi. Jako symbol ciągłości wieloletniego przedsięwzięcia zaprosilibyśmy kliku artystów zaprzyjaźnionych są to malarze: z Wysokiego Mazowiecka, Łomży oraz z Gminy i Miasta Jedwabne. Efekt pracy zostanie zaprezentowany na wystawie w MODK w Jedwabnem. Na otwarcie zaprosimy lokalne władze,przedstawicieli środowisk twórczych, uczestników, mieszkańców regionu. Przygotujemy okolicznościowe katalogi. Wystawę będzie można oglądać przez okres 1 miesiąca.