Odkryć siebie .Spotkania ze sztuką -2021 cd

Warsztaty artystyczne.

W okresie jesiennym najbardziej zainteresowani i utalentowani uczestnicy wzięli udział w warsztatach plastycznych (10 zajęć), podczas których tworzyli własne dzieła inspirowane dorobkiem światowego malarstwa. Forma zajęć, jak też prowadzone równocześnie wykłady o technikach plastycznych oraz kierunkach sztuki, zostały dostosowane do możliwości odbiorców. Uczestnicy poznawali różnice zastosowania rodzajów farb – akwarelek, akryli, olejnych, uczyli się wykonywać kolaże plastyczne i dowiadywali się jakie metody dobrać do przedstawienia konkretnego tematu (np. dobór liternictwa, pędzli, uzyskania efektu struktury na papierze).

Efektem końcowym jest wystawa w Zespole Szkół Specjalnych, która po zniesieniu obostrzeń związanych z pandemią zostanie też zaprezentowana w przestrzeni miejskiej (MDK-DŚT).

Piknik artystyczny

„Odkryć siebie – Spotkania ze sztuką 2021” – projekt ruszył! Pogoda dopisała, humory uczestników i twórczy zapał również.
Piknik artystyczny był pierwszą odsłoną projektu, którego celem jest otwarcie osób z niepełnosprawnościami na doświadczenie sztuki. W czasie pikniku w Zespole Szkół Specjalnych w Łomży uczestnicy poprzez kolorowanki oraz puzzle zapoznali się z „hitami” polskiego i światowego malarstwa, motywami z obrazów Vincenta Van Gogha, Fridy Kahlo, Pabla Picasso, Jana Matejki,
Aleksandra Gierymskiego i innych.


Kolejnym etapem będą warsztaty malarskie dla najbardziej uzdolnionych osób.

Do zobaczenia jesienią!
Projekt współfinansowany ze środków Miasta Łomża oraz Województwa Podlaskiego.

Odkryć siebie – spotkania ze sztuką 2021

Fundacja „Czas Lokalny” będzie realizowała projekt „Odkryć siebie-spotkania ze sztuką 2021” Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Miasta Łomża i Województwa Podlaskiego. Wartość zadania – 9740,00 zł. Otrzymaliśmy dotację od Miasta Łomża  w wysokości 5700,00 zł oraz dotację od Województwa Podlaskiego w wysokości 2 000,00 zł.

W tym roku do artystycznych poszukiwań zapraszamy osoby z niepełnosprawnością. We współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych w Łomży przygotowujemy piknik artystyczny. Temat przewodni – ikony sztuki w popkulturze. Nasza cudowna artystka, Anna Bureś, przygotowuje puzzle i szablony z „hitami” sztuk plastycznych Europy i Ameryki, które dziś spotykamy przetworzone i wykorzystane w odmienny niż pierwotny sposób – na naczyniach, koszulkach, w reklamie i memach. Do zobaczenia 1 czerwca w Zespole Szkół Specjalnych na wyjątkowym zderzeniu sztuk – wysokiej i popularnej.

Po wakacjach ruszają warsztaty plastyczne i wielkie przygotowania do wystawy!

 

Otwarcie wystawy poprojektowej

Galeria

W tej galerii znajduje się 14 zdjęć.

Plon zajęć w projekcie „odkryć siebie – spotkania ze sztuką -edycja 2019” pokazaliśmy dnia 22 listopada 2019 roku. O godzine 17 tego dnia w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora w Łomży rozpoczęło się uroczyste otwarcie wystawy poprojektowej. Wyeksponowane … Czytaj dalej

Zakończenie zajęć malarstwa w ramach projektu „Odkryć siebie…”

Zajęcia-warsztaty malarstwa w ramach projektu „Odkryć siebie – Spotkania ze sztuką 2019” zakończone. Powstało wiele pięknych prac. Uczestnicy mieli możliwość pracy pod okiem profesjonalistów, uzyskali wiele cennych rad.

Nadal jest możliwość konsultacji – czekamy na Wasze sygnały- malujemy i spotykamy się na konsultacjach!

Odbędzie się jeszcze jedno dodatkowe spotkanie przed Wystawą.

Odkrywamy Siebie

Przez dwa kolejne zajęcia – było bardzo twórczo, uczestnicy warsztatów malowania na jedwabiu pokazali co potrafią, a naprawdę niektórzy odkryli talenty …………..

Spotkamy się jeszcze raz by zakończyć proces i jesienią wystawa prac.

 

Odkrywamy Siebie – warsztaty.

Zaczęliśmy odkrywać siebie od malowania na jedwabiu. Po krótkim wstępie, wiadomościach bardzo ważnych i potrzebnych do tworzenia, pod okiem instruktorki ruszył proces tworzenia i ……. No właśnie – były to 2 godziny skupienia się na czymś innym, zostawiliśmy za sobą obowiązki, stres, itp. – relaks i praca.

Kolejne zajęcia za tydzień we wtorek 21 maja 2019. Zapraszamy!

Malowanie na jedwabiu!

Rozpoczynamy realizację projektu „Odkryć siebie – spotkania ze sztuką, edycja 2019” Zadanie jest dofinansowane ze środków Miasta Łomża.
Zapraszamy chętnych mieszkańców miasta do zapisywania się (tel. 608050154, wiad. Fb).
Warsztaty odbywać się będą we wtorki w godz. 16-18 (możliwość soboty, po uzgodnieniu z uczestnikami)
w Domku Pastora. Zajęcia są nieodpłatne.
Pierwsze spotkanie wtorek 14 maja godz. 16.00 Domek Pastora.