Spotkania otwarte/wykłady w Nowogrodzie

Drodzy Seniorzy!

W celu ułatwienia udziału zapraszamy Was na  wykłady w Nowogrodzie i Jedwabnem. Nowogród – 11.09.2018 – Konsekwencje braku aktywności ruchowej – Spadek wytrzymałości układu kostnego, redukcja elastyczności aparatu ruchu. 18.09.2018 – Znaczenie diety – zasady prawidłowego żywienia – spotkanie z dietetykiem. Jakość żywności – co wybierać. PO wykładzie konsultacje – badanie składu ciała.

Zajęcia odbyły się zgodnie z planem. Teraz już wiemy, że trzeba regularnie ćwiczyć i odpowiednio się odżywiać.

Po wykładzie 18.09.2018 dietetyk R. Kijewska wykonała uczestnikom badanie składu ciała.

 

ABC Zdrowego Seniora w Nowogrodzie.

11 września 2018 roku o godzinie 11.00 w sali w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Nowogrodzie rozpoczęliśmy projekt ABC Zdrowego Seniora 2018 dla grupy Seniorów z Nowogrodu i okolic. Na początku sprawy organizacyjne, a następnie pogadanka/wykład na temat zdrowego stylu życia – odpowiedniego żywienia.  Za chwile mogliśmy skosztować zielonych koktajli, od których będziemy zaczynali dzień, chlebków żytni na zakwasie i bezglutenowy z kaszy gryczanej z dodatkiem pasty z awokado. Deser to też koktajl jogurtowo-malinowy bez cukru!

11.09.2018 – był takze wykład na temat konsekwencji braku ruchu. Rehabilitant pokazał przykładowe ćwiczenia i ostrzegł przed tym co może się stać jeśli nie będziemy ćwiczyć.

No ale nie tak łatwo! ustaliliśmy, że w każdą sobotę o 12.00 ćwiczymy na sali MGOK. Zaczęliśmy 15 września 2018, teraz zachęcamy znajomych i ……..

Cd. Nowogród

18 września 2018 r. bardzo ciekawe zajęcia na temat zdrowia – Pani dietetyk Regina przybliżyła uczestnikom zasady prawidłowego żywienia, wszyscy wykonali badanie składu ciała. Otrzymane podkładki i plansze będą ściągą przy  codziennym przygotowywaniu posiłków.

o godzinie 12.00 zaczęliśmy w praktyce „zdrowiej gotować” – w efekcie powstał zdrowy Sernik – bez mąki i polepszaczy a przede wszystkim – KULIS – „lek” na jelita. To kiszone buraki ….

Kolejne spotkania w Nowogrodzie to: 26 września 2018 r. – godz. 11 – gimnastyka na sali lub na powietrzu (zależy od pogody) a o godz. 12.00 – warsztaty kulinarne.

W Nowogrodzie 26 września mieliśmy w Projekcie pracowity dzień. Rozpoczęliśmy intensywna gimnastyka – ale energia, jesteśmy coraz sprawniejsi! Za tydzień gimnastykujemy się na powietrzu!

Po godzinnych zajęciach zmieniliśmy salę w MGOKu i rozpoczęły sie warsztaty kulinarne – przyrządziliśmy chleb żytni na zakwasie, chleb bezglutenowy z kaszy gryczanej, hummus, tartę warzywną – oczywiscie wszystkiego posmakowaliśmy.

Był też deser – pieczone przez nas ciasta: sernik wiedeński, brownie i szarlotka z „dzikich” jabłek. Pycha! Do picia na początku kulis a w trakcie WODA zródlana!

Do zobaczenia za tydzień!