Festyn na Jana 2017

Szanowni Państwo,

zapraszamy na wspólne świętowanie najkrótszej nocy w roku. To już w sobotę. Potrzebne będą: koc do siedzenia, dobry nastrój i ochota na wspólne tworzenie. Czyli – zapraszamy na Festyn na Jana, który już po raz piąty organizujemy z grupą pełnych zapału ludzi i przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Łomży.

W tym roku również nie zawiedli nasi partnerzy, przyjaciele z instytucji, które popularyzują ekologiczny styl życia i promują piękno nadnarwiańskiej przyrody. Wspólnie zapraszamy na kameralny festyn pełen atrakcji dla młodszych i starszych. Nie zabraknie konkursów, warsztatów artystycznych i dobrej muzyki.

Ponadto tego dnia  na Bulwarach odbędą się IV „Wyścigi Pychówek o tytuł Mistrza Nurtu Pradoliny Narwi”.  Organizator to: Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemia Łomżyńska są

Zajrzyj w sobotę na Bulwary…

Festyn na Jana

24 czerwca 2017 r.

Bulwary nad Narwią

godz. 14.00-22.00

Organizator:

Fundacja Czas Lokalny

Współorganizatorzy:

Miasto Łomża

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży

Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży

Nadlesnictwo Nowogród

Partnerzy:

Urząd Gminy Piątnica

Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi

Muzeum Przyrody w Drozdowie

Kapela Miód na Serce

Festynowe atrakcje dla najmłodszych i nie tylko:

Fundacja Czas Lokalny zaprasza na: warsztaty rozwoju kreatywności poprzez malowanie intuicyjne Vedic Art z Moniką Szelążek Pikulińską oraz na naukę wicia wianków z artyska ludową.

Familijne warsztaty muzyczne przygotuje Eryk Mroczko.

Warsztat muzyki tradycyjnej – opowieści dziadowskie z lirą w tle zaprezentuje Andrzej Staśkiewicz.

Warsztaty malowania na tkaninie (Mobilna Wioska Tematyczna)

Jak wyglada Życie pszczół – pokaże i opowie Agnieszka Zielewicz

Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi przeprowadzi gry i zabawy przyrodnicze.

Muzeum Przyrody w Drozdowie przygotowało program pod tytułem:

Czyste środowisko i perełki historyczne z Muzeum Przyrody w Drozdowie.
Co to są gatunki inwazyjne? Przykładowe gatunki w akwarium i przykładowe gatunki roślin. Jak z nimi postępować?
Sprawdzamy plastikowe opakowania stosowane do produktów spożywczych. Dlaczego warto i jak ograniczyć ilość plastiku w naszym otoczeniu.”Cuda pod mikroskopem”. Fascynujący człowiek z Drozdowa. Kapłan, wychowawca, polityk – czyli poznaj księdza Kazimierza Lutosławskieg
o.

Muzyka w Porcie:

Studio Wokalne „eMDeK”

FUNKASANKI (Ania Kaptór i Przemek Starachowski)

Dobry wieczór z polską piosenką – recital Magdy Sinoff

Kapela Miód na Serce

 

Wianki w deszczu

Czwarty już Festyn na Jana zaskoczył pogodą. Ulewa i 13 stopni w pierwszy dzień lata? Tego jeszcze nie było. Dobrze, że dopisały nastroje i chęć do zabawy.
Mimo przeraźliwego zimna, mżawki, a potem ulewnego deszczu, udało nam się zrealizować wszystkie atrakcje, jakie przygotowaliśmy na tegoroczny Festyn. Były warsztaty z lepienia gliny, wspólne malowanie z Galerią Aporia oraz artystami z Liceum Plastycznego. Powstało mini miasteczko złożone z kamieniczek łomżyńskich we wszystkich możliwych barwach i deseniach.
Popularnością cieszyły się stoiska naszych zaprzyjaźnionych instytucji: Muzeum Przyrody w Drozdowie, Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, Nadleśnictwa Nowogród, Kofisport i drużyny harcerskiej Ptaki-Ptakom. Najmłodsi z zapałem układali hasła promujące jedzenie warzyw. Nagrody za twórczość prozdrowotną otrzymali: Andrzej Klimentowski oraz Łucja i Michał Grużewscy.
Gdy wieczorem zagrały bębny Bateriady, zapłonęły ognie, a wyplatane cały dzień wianki, na drewnianych krzyżakach, ze świecami, trafiły w zimny nurt Narwi, aby – jak mówiła Janina Rogowska, artystka – przeminęły smutki i zgryzoty, a los odmienił się jak woda w rzece. Tak też się pewnie w przyszłym roku stanie…

21 czerwca 2014_festyn (2) 21 czerwca 2014_festyn (104) 21 czerwca 2014_festyn (99) 21 czerwca 2014_festyn (97) 21 czerwca 2014_festyn (93) 21 czerwca 2014_festyn (92) 21 czerwca 2014_festyn (91) 21 czerwca 2014_festyn (80) 21 czerwca 2014_festyn (74) 21 czerwca 2014_festyn (72) 21 czerwca 2014_festyn (69) 21 czerwca 2014_festyn (68) 21 czerwca 2014_festyn (54) 21 czerwca 2014_festyn (41) 21 czerwca 2014_festyn (40) 21 czerwca 2014_festyn (58) 21 czerwca 2014_festyn (73) 21 czerwca 2014_festyn (32) 21 czerwca 2014_festyn (29) 21 czerwca 2014_festyn (16) 21 czerwca 2014_festyn (12) 21 czerwca 2014_festyn (6)

Festyn na Jana 2014

Na sobotę potrzebne są: koc do siedzenia, dobry nastrój i ochota na wspólne tworzenie. Przed nami Festyn na Jana, który już po raz czwarty organizujemy z grupą pełnych zapału ludzi i przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Łomży.
W tym roku również nie zawiedli nasi partnerzy, przyjaciele z instytucji, które wspierają ekologiczny styl życia i promują piękno nadnarwiańskiej przyrody. Wspólnie zapraszamy na kameralny festyn pełen atrakcji dla młodszych i starszych. Nie zabraknie konkursów, warsztatów artystycznych i dobrej muzyki. Na finał zaprosiliśmy tancerzy ognia.

Zobacz jak bawiliśmy się rok temu (2013)

Zajrzyj w sobotę na Bulwary…

Festyn na Jana
21 czerwca 2014 r. Bulwary nad Narwią godz. 16.00-22.00

Organizator:
Fundacja Czas Lokalny

Współorganizatorzy:

  • Urząd Miejski w Łomży
  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży
  • Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży
  • Kofisport

Festynowe atrakcje dla najmłodszych i nie tylko:

Fundacja Czas Lokalny zaprasza na warsztaty artystyczne: lepienie gliny i malowanie kamieniczek łomżyńskich, a także na naukę wicia wianków u artystki Janiny Rogowskiej.
Z artystami Galerii Aporia namalujemy „Świat wokół nas”.
Festyn u harcerzy z Drużyny Ptaki-Ptakom to: „Bajki sprzed lat”, czyli projekcje kreskówek oraz pokaz sprzętu harcerskiego.
Kofisport sprawdzi młodszych i starszych na torze przeszkód połączonym z loterią z nagrodami Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi przygotował wielkoformatową grę planszową „Bosą stopą przez Dolinę Narwi”, zabawy integracyjne, quiz „Jaki to ptak”.
Muzeum Przyrody w Drozdowie wystąpi w temacie „Chodzący po skarbach.” Można będzie posprawdzać je pod mikroskopem, a także nabyć książeczki o takim tytule i będzie powszechnie wiadomo, które skarby są najcenniejsze i dlaczego. Muzeum przygotuje też akwarium prezentujące gatunki ryb występujące w dolinie Narwi, a także stoisko sprzedażowe ziół przyprawowych i leczniczych oraz książek wydanych nakładem Muzeum.
Nadleśnictwo Nowogród proponuje kalambury, quiz „Mądra sowa”, „Koło fortuny”, puzzle i pieczątki leśne.

Wystawa fotografii nadnarwiańskich pychówek zebranych przez Studia Selenit.

Muzyka w Porcie:

Zespół „eMDeK” pod kierownictwem Magdy Sinoff, duet Tomasz Wachowski i Grzegorz Sekmistrz, karaoke z Marcinem Grodzkim, BATERIADA (Korzenny Warsztat Muzyki)

Na finał:

Fireshow – Grupa Tancerzy Ognia Czupakabra
a dla wygłodniałych nie tylko wrażeń – coś na ząb według tradycyjnych przepisów…

plakat_festyn_A3_2014_druk

Festyn na Jana 2013

„Festyn na Jana” po raz pierwszy na łomżyńskich bulwarach. Wiadomo, że jak co roku hitem były warsztaty artystyczne. Dzieciaki z mamami, babciami, tatusiami lepiły, szyły i wyplatały. Powstało całe stado pięknych, barwnych łomżyńskich jeleni. Furorę zrobiła woda z poziomkami, która gasiła pragnienie młodszych i starszych twórców. Najważniejsze, że każdy mógł odkryć w sobie artystę.

Gwiazdą festynu był zespół „Południce”. Pieśni polskie i ukraińskie śpiewane białym głosem niosły się echem po Narwi od Czarnocina po Drozdowo. A „Kapela Kurpiowska” zagrała z takim entuzjazmem i przytupem,  że rozśpiewana publiczność ruszyła w tany.

Noc rozświetlały pochodnie po obu stronach rzeki. To pomysł naszych przyjaciół, leśników z Nowogrodu.

_MG_9862 _MG_9947 _MG_9860 _MG_9856 _MG_9855 _MG_9937 _MG_9918 _MG_9849 _MG_9902 _MG_9896 _MG_9848 _MG_9838 _MG_9815 _MG_9813