Spotkania otwarte/wykłady w Jedwabnem

Drodzy Seniorzy!

Zapraszamy Was na spotkania ze zdrowiem do Miejsko -Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnem – 9.08.2018 – Konsekwencje braku aktywności ruchowej – Spadek wytrzymałości układu kostnego, redukcja elastyczności aparatu ruchu. 19.09.2018 – Znaczenie diety – zasady prawidłowego żywienia – spotkanie z dietetykiem. Jakość żywności – co wybierać .

ABC Zdrowego Seniora Jedwabne

9 sierpnia Seniorzy z Jedwabnego i okolic spotkali się  w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnem by oficjalnie rozpocząć udział w projekcie ABC Zdrowego Seniora. Było to spotkanie informacyjno-organizacyjne.

Od  od 23 sierpnia w każdy piątek o godzinie 10.00 seniorzy ćwiczą po okiem rehabilitanta w sali w budynku Urzedu Gminy w Jedwabnem.

W sali, która mieści się w budynku Urzędu Miasta w Jedwabnem raz w tygodniu spora grupka Seniorów ćwiczy pod okiem rehabilitanta Pana Grzegorza. Zajęcia cieszą się powodzeniem. Przyjeżdżają dość licznie mieszkańcy okolicznych wsi – bywa od 10 do 15 osób.

W dniu 19.09.2018 r. Projekt ABC Zdrowego Seniora 2018 był zaproszony na spotkanie Seniorów z Burmistrzem Jedwabnego, poruszone były kwestie potrzeb tej grupy społecznej. W opinii Seniorów i władz Gminy nasz Projekt to bardzo dobra inicjatywa. Dziękujemy za dobre słowa i liczymy na dalszą współpracę. Po spotkaniu porozmawialiśmy jeszcze o zdrowym stylu życia……. i umówiliśmy się na kolejne.

Najbliższe spotkania w Jedwabnem to 27 września 2018 godz.11.00 – warsztaty kulinarne, a o godz. 12.30 – Zasady zdrowego odżywiania – spotkanie z Dietetykiem.

Czwartki 10.00 – Gimnastyka z Grzegorzem.

W Jedwabnem 27 września w MGDKu było jak w domu – pachniało przygotowanym tydzień wcześniej kulisem – od tego rozpoczęliśmy naszą wspólną biesiadę.

Następnie zabraliśmy się do chleba na zakwasie – wymieszaliśmy maki – zytnią, pszenną, płatki owsiane, otręby mieszane, ziarna: siemię lniane, słonecznik, dynia, sezam dodaliśmy sól i zaczyn – poczekamy aż urośnie, a na razie skosztowaliśmy gotowego chleba przygotowanego przez prowadzącego warsztaty. Był tez chleb z kaszy gryczanej. Dodatki to pasztet z mięs ekologicznych, hummus. Tarta cieszyła sie ogromnym powodzeniem. A desery – ciasta: sernik, brownie, szarlotka. Napracowaliśmy się trochę, ale uczta była! Do domu uczestnicy wzięli przygotowany zakwas do chleba i przepisy na potrawy!

W każdy czwartek od godziny 10 nasi Seniorzy daja z siebie wszystko by się usprawnić, jest coraz lepiej. Grunt to zdrowie!