Piknik artystyczny

„Odkryć siebie – Spotkania ze sztuką 2021” – projekt ruszył! Pogoda dopisała, humory uczestników i twórczy zapał również.
Piknik artystyczny był pierwszą odsłoną projektu, którego celem jest otwarcie osób z niepełnosprawnościami na doświadczenie sztuki. W czasie pikniku w Zespole Szkół Specjalnych w Łomży uczestnicy poprzez kolorowanki oraz puzzle zapoznali się z „hitami” polskiego i światowego malarstwa, motywami z obrazów Vincenta Van Gogha, Fridy Kahlo, Pabla Picasso, Jana Matejki,
Aleksandra Gierymskiego i innych.


Kolejnym etapem będą warsztaty malarskie dla najbardziej uzdolnionych osób.

Do zobaczenia jesienią!
Projekt współfinansowany ze środków Miasta Łomża oraz Województwa Podlaskiego.

Odkryć siebie – spotkania ze sztuką 2021

Fundacja „Czas Lokalny” będzie realizowała projekt „Odkryć siebie-spotkania ze sztuką 2021” Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Miasta Łomża i Województwa Podlaskiego. Wartość zadania – 9740,00 zł. Otrzymaliśmy dotację od Miasta Łomża  w wysokości 5700,00 zł oraz dotację od Województwa Podlaskiego w wysokości 2 000,00 zł.

W tym roku do artystycznych poszukiwań zapraszamy osoby z niepełnosprawnością. We współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych w Łomży przygotowujemy piknik artystyczny. Temat przewodni – ikony sztuki w popkulturze. Nasza cudowna artystka, Anna Bureś, przygotowuje puzzle i szablony z „hitami” sztuk plastycznych Europy i Ameryki, które dziś spotykamy przetworzone i wykorzystane w odmienny niż pierwotny sposób – na naczyniach, koszulkach, w reklamie i memach. Do zobaczenia 1 czerwca w Zespole Szkół Specjalnych na wyjątkowym zderzeniu sztuk – wysokiej i popularnej.

Po wakacjach ruszają warsztaty plastyczne i wielkie przygotowania do wystawy!