Gimnastyka – ABC Zdrowego Seniora Łomża

W Domu Seniora zajęcia odbywają się regularnie. Trwają przygotowania do występu podczas Seniorady na Starym Rynku w dniu 12.09.2019.

IMG_2242

 

W każdy wtorek i czwartek Seniorzy pracują nad swoją kondycją fizyczną. W Domu Seniora ul. Mickiewicza 4 (godz. 10.00)  odbywają się zajęcia z trenerką.

Zapraszamy Seniorów!

Fitness Mózgu w Łomży

 

 

22 maja 2019 o godzinie 11 w Klubie Seniora wystartował warsztat fitness mózgu.

Zebrała się 15 osobowa grupa Seniorów, było ciekawie i wesoło.

24 maja odbyły się zajęcia  w Domku Pastora.

 

Kolejne zajęcia odbyły się 29 maja w Klubie Seniora.

 

 

 

5 czerwca w Klubie Seniora i 7 czerwca w Domku Pastora łomzyńscy Seniorzy nadal pracowali nad kondycją umysłu.

12 czerwca 2019 – Klub Seniora w Łomży

14 czerwca 2019 – Domek Pastora w Łomży

19 czerwca 2019 – Klub Seniora w Łomży – duże zainteresowanie (2 grupy)

28 czerwca 2019 – godz. 11.00 – Domek Pastora w Łomży.

5 lipca 2019 – Domek Pastora w Łomży

Podczas zajęć Fitnessu Umysłu Seniorów w Łomży, zorganizowanych w ramach projektu ABC Zdrowego Seniora, przeprowadzono szereg aktywności mających na celu usprawnienie funkcjonowania dojrzałego umysłu i zmotywowanie do pracy nad jego kondycją.

Na każdych zajęciach wykorzystywano elementy neurobiku. Uczestnicy zajęć, między innymi, przechodzili labirynty w lustrzanym odbiciu, pracowali z zamkniętymi oczami, używali drugiej, niedominującej ręki do pisania, czyli doświadczali aktywności nowych, ciekawych, zabawnych, stresujących, czasami niekomfortowych – wszystko po to, aby wywołać emocje i zaktywizować mózg do pracy.

Seniorzy uczyli się trenować pamięć poprzez wykorzystanie wybranych mnemotechnik – metody skojarzeń i pokoju rzymskiego i słów zastępczych. Zapamiętywali między innymi twarze, nazwiska, słówka z języka angielskiego i hiszpańskiego, miasta w Polsce i listy zakupów.

Zwracano także uwagę na poprawę koncentracji i uważności uczestników zajęć. Wykorzystane pomoce w postaci kart, kostek, piłeczek do żonglowania i kart pracy pomogły w wyciszeniu, uspokojeniu, nastawieniu na dokładne wykonanie zadania. Seniorzy poznali też ćwiczenia oddechowe i ruchy ciała synchronizujących obie półkule mózgowe.

Uzupełnieniem zajęć były ćwiczenia kreatywne, które finalnie zawsze wprawiały w dobry nastrój i podnosiły wiarę we własne możliwości.

Seniorzy otrzymali zestaw ćwiczeń usprawniających umysł, możliwych do wykonania przez każdego w sytuacjach dnia codziennego i przekonali się, iż praca nad kondycją własnego mózgu przynosi nie tylko wymierne efekty, ale też wiele radości i pewności siebie.

ABC Zdrowego Seniora 2019 w Łomży

  Zapraszamy we wtorki i czwartki godz. 10.00

2 kwietnia rozpoczęła się realizacja projektu ABC Zdrowego Seniora 2019 w Łomży. Gościnnie Seniorzy z miasta korzystają z pomieszczeń Klubu Seniora w Łomży przy ulicy Mickiewicza 4.

We wtorki i czwartki o godzinie 10.00 rozpoczynają się zajęcia fizyczne z trenerką.

Nie jest łatwo, ale wszyscy zdają sprawę z potrzeby.