Odkryć siebie .Spotkania ze sztuką -2021 cd

Warsztaty artystyczne.

W okresie jesiennym najbardziej zainteresowani i utalentowani uczestnicy wzięli udział w warsztatach plastycznych (10 zajęć), podczas których tworzyli własne dzieła inspirowane dorobkiem światowego malarstwa. Forma zajęć, jak też prowadzone równocześnie wykłady o technikach plastycznych oraz kierunkach sztuki, zostały dostosowane do możliwości odbiorców. Uczestnicy poznawali różnice zastosowania rodzajów farb – akwarelek, akryli, olejnych, uczyli się wykonywać kolaże plastyczne i dowiadywali się jakie metody dobrać do przedstawienia konkretnego tematu (np. dobór liternictwa, pędzli, uzyskania efektu struktury na papierze).

Efektem końcowym jest wystawa w Zespole Szkół Specjalnych, która po zniesieniu obostrzeń związanych z pandemią zostanie też zaprezentowana w przestrzeni miejskiej (MDK-DŚT).

Piknik artystyczny

„Odkryć siebie – Spotkania ze sztuką 2021” – projekt ruszył! Pogoda dopisała, humory uczestników i twórczy zapał również.
Piknik artystyczny był pierwszą odsłoną projektu, którego celem jest otwarcie osób z niepełnosprawnościami na doświadczenie sztuki. W czasie pikniku w Zespole Szkół Specjalnych w Łomży uczestnicy poprzez kolorowanki oraz puzzle zapoznali się z „hitami” polskiego i światowego malarstwa, motywami z obrazów Vincenta Van Gogha, Fridy Kahlo, Pabla Picasso, Jana Matejki,
Aleksandra Gierymskiego i innych.


Kolejnym etapem będą warsztaty malarskie dla najbardziej uzdolnionych osób.

Do zobaczenia jesienią!
Projekt współfinansowany ze środków Miasta Łomża oraz Województwa Podlaskiego.

Odkryć siebie Spotkania ze sztuką 2021

 

 

 

 

 

 

 

Przed nami kolejna odsłona projektu „Odkryć siebie – Spotkania ze sztuką”. W tym roku do artystycznych poszukiwań zapraszamy osoby z niepełnosprawnością. We współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych w Łomży przygotowujemy piknik artystyczny. Temat przewodni – ikony sztuki w popkulturze. Nasza cudowna artystka, Anna Bureś, przygotowuje puzzle i szablony z „hitami” sztuk plastycznych Europy i Ameryki, które dziś spotykamy przetworzone i wykorzystane w odmienny niż pierwotny sposób – na naczyniach, koszulkach, w reklamie i memach. Do zobaczenia 1 czerwca w Zespole Szkół Specjalnych na wyjątkowym zderzeniu sztuk – wysokiej i popularnej. Zamawiamy słoneczną pogodę!!

To dopiero początek, bo po wakacjach ruszają warsztaty plastyczne i wielkie przygotowania do wystawy!

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Miasta Łomża i Województwa Podlaskiego

Nasi sponsorzy, dzięki którym możemy realizować projekt „Odkryć siebie – Spotkania ze sztuką 2021”:

Wojciech Gruza 

Mira Klimentowska

Magdalena Tyrlik

Beata Cichowska

Mariusz Olejnik

Beata Nowak

Agata Marchlewska

Michał Jeziorowski

Dominika Rudziewicz

Dariusz Prokop

Dziękujemy i przesyłamy też moc serdeczności w imieniu uczestników!

Prawda czy fałsz

Fundacja Czas Lokalny  dzięki współpracy z TechSoup Europe realizuje projekt „Prawda czy fałsz”

Zadanie polega na realizacji szkolenia/warsztatów krytycznego podejścia do treści zamieszczanych w internecie – informacji, reklam, postów w mediach społecznościowych – w środowisku osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim.

Celem inicjatywy jest wyposażenie uczestników warsztatów w podstawową wiedzę na poniższe tematy:
1.Jak funkcjonują media społecznościowe i jakie zachowania w internecie są zagrożeniem dla innych. Kiedy przekracza się prywatność. Czego
nie należy/nie wolno umieszczać w sieci.
2. Jak czytać wiadomości. Co jest ważne, a co nie. Co jest prawdą a co fałszem.
3.. Zwrócenie uwagi opiekunów tej grupy na zagrożenia i negatywne konsekwencje nieświadomego korzystania z informacji.

Dzięki realizacji tego zadania dotarliśmy z praktycznymi informacjami dotyczącymi odróżniania treści prawdziwych od fałszywych do uczniów Zespołu Szkół Specjalnych.

http://zsslomza.witrynaszkolna.pl/strona=rok_szkolny_202021_33

Bardzo cieszymy się, że zadanie przyniosło oczekiwaną zmianę. Według danych z przeprowadzonej ankiety,  60 procent uczestników zwiększyła
swoją wiedzę na temat możliwych manipulacji treściami w internecie, 70 procent  bardziej krytycznie podchodzi do tego, co znajduje w mediach. Przykładowe „dziwne” wg uczestników treści.